tarihinde yayınlandı

Yurtdışı müşterilerinize göndereceğiniz Türkiye’ye özgü hediyelikler

Yurtdışındaki müşterilerinize markanıza yakışan ve Türkiye’ye özgü hediyeler göndermek isabetli bir seçim olabilir. Göndereceğiniz hediyenin içeriği kadar hediyenizin sunum şekli de önemlidir. Çünkü bu müşterinize verdiğiniz değeri gösterecek, hem sizi hem de markanızı akılda kalıcı kılacaktır.

Hediye edilen ürünün nasıl bir kutuda sunulduğu, nasıl paketlendiği ve özenildiği dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Örneğin, müşterinize ülkenize özgü bir Türk kahvesi seti hediye etmek istiyorsunuz. Setin içerisine teşekkürlerinizi belirten logolu bir tebrik kartı koyabilirsiniz. Türk kahvesinin kültürünü, yapılışını anlatan küçük bir tanıtım kağıdı kutuya yerleştirilebilir. Logonuzun basılı olduğu renkli bir kurdele ile paketlenebilir.

Siz müşterinize sunduğunuz hediyeye ne kadar özenir ve detaylara dikkat ederseniz, müşteriniz de sizden gelen hediyeyi o kadar özenerek kullanır.  Bu sayede markanızın logosunu taşıyan ürün müşteriniz tarafından keyifle kullanılır. Sunumunuzla birlikte daha akılda kalıcı hale gelir ve farklı iş ortakları tarafından da fark edilir.

tarihinde yayınlandı

Kurumsal hediyeliklerinizi lüks ahşap kutularda sunun, logonuzu yaşatın

Müşterilerinize hediye verirken, verdiğiniz hediyenin kalitesi, kullanılabilirliği ya da popülerliği kadar, markanızı ne kadar yansıttığı ve ne kadar kalıcı kıldığı da önemlidir. Müşterinize sunduğunuz hediyeyi üzerinde markanızın logosunu ya da mottonuzu taşıyan şık bir ahşap kutuda hediye ettiğinizde, içerisindeki ürünler tüketilse dahi logolu ahşap kutunuz müşteriniz masasında yıllarca markanızı taşımaya devam edecektir.

Özellikle kurumsal hediye sektöründe, verdiğiniz hediyenin ya da promosyonun kalıcılığı ve kullanımı diğer markalarla aranızda fark yaratmaktadır. Müşteriniz gündelik hayatında kullanabileceği ürünleri ahşap kutu içerisinde set şeklinde sunmak, müşterinizin memnuniyetini kazanmaya, akılda kalıcı olmaya ve markanızı daha uzun yıllar tanıtmaya olanak sağlar.

Örneğin, müşteriniz kendisine hediye edilen bir kalemi ya da defteri kullanıp bitirebilir, USB belleği  çantasında taşıyabilir, ancak hediyeyi sunduğunuz bir ahşap kutuyu ofisinde veya evinde tutmaya ve belki farklı bir amaçla kullanmaya devam edecektir. Böylece yıllarca markanızın izlerini taşıyan kutu kullanılmaya devam ederken, farklı iş ortakları tarafından da fark edilir ve akılda kalıcı hale gelir.