tarihinde yayınlandı

Yurtdışı müşterilerinize göndereceğiniz Türkiye’ye özgü hediyelikler

Yurtdışındaki müşterilerinize markanıza yakışan ve Türkiye’ye özgü hediyeler göndermek isabetli bir seçim olabilir. Göndereceğiniz hediyenin içeriği kadar hediyenizin sunum şekli de önemlidir. Çünkü bu müşterinize verdiğiniz değeri gösterecek, hem sizi hem de markanızı akılda kalıcı kılacaktır.

Hediye edilen ürünün nasıl bir kutuda sunulduğu, nasıl paketlendiği ve özenildiği dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Örneğin, müşterinize ülkenize özgü bir Türk kahvesi seti hediye etmek istiyorsunuz. Setin içerisine teşekkürlerinizi belirten logolu bir tebrik kartı koyabilirsiniz. Türk kahvesinin kültürünü, yapılışını anlatan küçük bir tanıtım kağıdı kutuya yerleştirilebilir. Logonuzun basılı olduğu renkli bir kurdele ile paketlenebilir.

Siz müşterinize sunduğunuz hediyeye ne kadar özenir ve detaylara dikkat ederseniz, müşteriniz de sizden gelen hediyeyi o kadar özenerek kullanır.  Bu sayede markanızın logosunu taşıyan ürün müşteriniz tarafından keyifle kullanılır. Sunumunuzla birlikte daha akılda kalıcı hale gelir ve farklı iş ortakları tarafından da fark edilir.